מה הקצב הרצוי בהליכה

הליכה היא צורה מצוינת של פעילות גופנית שיכולה להשפיע לטובה על הבריאות הפיזית והנפשית שלך. עם זאת, על מנת להפיק את המרב מהליכה שלכם, חשוב לשמור על הקצב הנכון. 

הקצב המועדף להליכה תלוי במספר גורמים;

– כולל רמת הכושר שלך

– השטח בו אתה הולך 

– אורך ההליכה שלך 

 להלן מספר הנחיות כלליות למציאת קצב הליכה נוח:

התחל בהליכה בקצב שמרגיש לך נוח. זו עשויה להיות הליכה מהירה או טיול נינוח, בהתאם להעדפתך.

תוך כדי הליכה, שימו לב לנשימה ולדופק שלכם. אתה אמור להיות מסוגל לנהל שיחה תוך כדי הליכה, אבל אתה לא אמור להיות מסוגל לשיר שיר.

 

אם אתה הולך על משטח ישר ואתה מרגיש שאתה יכול ללכת מהר יותר, נסה להגביר מעט את הקצב. אם אתה הולך בעלייה או בשטח לא אחיד, ייתכן שיהיה עליך להאט מעט.

 

אם אתם הולכים לפעילות גופנית, שאפו ללכת בקצב מאתגר אך לא מכריע. אתה אמור להרגיש שאתה עובד קשה, אבל אתה עדיין אמור להיות מסוגל להמשיך בשיחה. 

 

ליתרונות הכושר והבריאות הכלליים, מומלץ ללכת בקצב מתון. זה אומר שאתה צריך להיות מסוגל לדבר תוך כדי הליכה, אבל לא לשיר.

 קצב מתון נחשב כ-3 עד 4 מייל לשעה, או כ-100 עד 130 צעדים לדקה. קצב זה יעלה את קצב הלב שלך ויעלה את הכושר הקרדיווסקולרי שלך, תוך כדי שריפת קלוריות ויעזור לשפר את הבריאות הכללית שלך.

 

אם אתה מחפש לרדת במשקל או לשפר את הכושר הקרדיווסקולרי שלך, אולי תרצה להגביר את הקצב שלך להליכה מהירה. 

 

כמה זה קצב מהיר?

קצב מהיר נחשב כ-4 עד 5 מיילים לשעה, או כ-130 עד 150 צעדים לדקה. 

קצב זה ישרוף יותר קלוריות ויעלה את הדופק שלך גבוה יותר מקצב מתון, אבל זה עשוי להיות מאתגר יותר לשמור על שיחה.

 

חשוב לדעת!

אם אתה חדש בפעילות גופנית או רק חוזר לפעילות, חשוב להתחיל לאט ובהדרגה להגביר את הקצב שלך. עדיף להתחיל בקצב מתון ואז להגביר את המהירות בהדרגה ככל שתהיה יותר נוח ובטוח. זה יעזור לך להימנע מפציעה ויבטיח שאתה יכול להמשיך בשגרת האימונים שלך לטווח ארוך.

 

מה צריך לקחת בחשבון?

בנוסף לקצב ההליכה, משך ותדירות ההליכות שלך הם גם גורמים חשובים שיש לקחת בחשבון. 

מה ההמלצה להתחלה?

איגוד הלב האמריקאי ממליץ על לפחות 150 דקות של פעילות אירובית בעצימות בינונית או 75 דקות של פעילות אירובית בעצימות נמרצת בשבוע, או שילוב של שניהם עבור מבוגר בריא. זה מתורגם לכ-30 דקות של פעילות בעצימות בינונית ברוב ימות השבוע, או כ-20 דקות של פעילות נמרצת שלושה ימים בשבוע.

 

בסיכום: הקצב המועדף להליכה תלוי ברמת הכושר האישית שלך ובמטרותיך. הליכה בקצב מתון או מהיר, לפחות 30 דקות ברוב ימות השבוע, יכולה להיות בעלת השפעה משמעותית על הבריאות והרווחה הכללית שלך. 

 

תמיד תזכור!

זכור להתייעץ עם הרופא שלך לפני תחילת כל שגרת אימונים חדשה.

בהצלחה בדרך!

הרשמו עכשיו